Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-
J.R. Smith
Zawodnik
Statystyki
Zdjęcia
Imię i nazwisko : J.R. Smith
Pozycja : SG
Numer : 5
Data urodzenia : 9.09.1985 Freehold Borough
Wzrost[cm] : 198
Waga[kg] : 102
Draft : 2004: 18 pick New Orleans Hornets

Do National Basketball Association trafił bezpośrednio po szkole średniej, będąc wybranym z numerem 18 w drafcie NBA 2004, przez New Orleans Hornets. Stał się wówczas dziewiątym graczem, który trafił do NBA prosto ze szkoły średniej. W swoim pierwszym sezonie, Smith notował średnio 10,3 punktu, 1,9 asysty oraz 2 zbiórki na mecz.

Sezon 2009/2010 zakończył jako drugi najlepszy strzelec za trzy wśród rezerwowych całej ligi. Podczas lokautu NBA w 2011 roku podpisał kontrakt z chińskim zespołem Zhejiang Golden Bulls. Po zakończeniu lokautu próbował wrócić do NBA, lecz ze względu na rozporządzenie wydane przez władze Chińskiego Związku Koszykówki, które zabraniało graczom opuszczać ligę w trakcie sezonu, musiał pozostać w Chinach do końca tamtejszych rozgrywek. Po powrocie automatycznie stał się wolnym agentem. Niedługo potem podpisał umowę z New York Knicks. Po powrocie do NBA został jeszcze ukarany przez swój chiński klub karą w wysokości 1 miliona dolarów za spóźnianie się lub nieobecność na treningach drużyny.

W rozgrywkach 2012/13, w barwach New York Knicksbył drugim strzelcem zespołu ze średnią 18,1 punktu na mecz. Dzięki tak świetnej grze otrzymał po sezonie nagrodę dla najlepszego rezerwowego ligi. Po sezonie podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Knicks, dzięki któremu zarobi w tym czasie około 24 milionów dolarów. We wrześniu liga zawiesiła go na 5 pierwszych meczów sezonu 2013/14 za używanie marihuany.

5 stycznia 2015, w ramach wymiany między trzema klubami, trafił do Cleveland Cavaliers.

Login lub Rejestracja

Logowanie

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj