Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Cavs deklasują Pistons

Do potyczki z Pistons Kawalerzyści podchodzili po niechlubnych 4 porażkach na przełomie ostatnich 5 gier. Była to świetna okazja na poprawienie stanu rzeczy, zważywszy na nadchodzącą wielkimi krokami serią spotkań na wyjeździe (2x Los Angeles, Denver, Charlotte).

O jednostronności tego pojedynku świadczyć może to, że Tłoki na prowadzeniu były jedynie przez kilka minut pierwszej kwarty. Cavs szybko nadrobili tę stratę, głównie dzięki trafieniom LeBrona Jamesa oraz Richarda Jeffersona zza łuku (4/7 na przełomie całego meczu). Swoją trójkę dołożył również Iman Shumpert, co pozwoliło gospodarzom odskoczyć na 8 punktów. Przewaga rosła z minuty na minutę i po pierwszej ćwiartce wynosiła ona aż 18 oczek.

Ekipa z Detroit popełniała proste błędy, choć w ogólnym rozrachunku mieli mniej strat w porównaniu do Wine & Gold.

Taka przewaga w wyniku mogła mieć miejsce dzięki świetnym trafieniom zza łuku. Kawalerzyści rzucali za trzy ze skutecznością 63% (19/30). Druga kwarta to kontynuacja dominacji, jaką Cavs zaprezentowali w pierwszej części. Ciekawymi zagraniami popisywali się Derrick i Deron Williams. Swoje dołożyli również wspomniani wcześniej Richard Jefferson i Iman Shumpert (kolejno 16 i 18 punktów). Po 24 minutach gry na tablicy widniał wynik 74:48.

W 3 i 4 kwarcie nic się nie zmieniło. Godpodarze kontynuowali swoją grę, z kolei Pistons nie byli w stanie ich zatrzymać. Dopiero pod koniec gry udało im się zmniejszyć nieco stratę do 32 oczek (najmniej: 29), która momentami osiągała nawet 38. Finalny wynik spotkania to 128:96.

LeBron zanotował kolejne Triple-Double (16 pts, 11 reb, 12 ast). Kyrie Irving był z kolei liderem pod względem zdobyczy punktowej (26 pts).

Kolejne spotkanie Cavaliers odbędzie się w nocy z czwartku na piątek. Rywalem Wine & Gold będzie Utah Jazz.

LeBron James: 16 pts, 11 reb, 12 ast
Kyrie Irving: 26 pts
Richard Jefferson: 16 pts
Iman Shumpert: 18 pts, 5 reb
Derrick Williams: 13 pts
Deron Williams: 13 pts
J.R. Smith: 12 pts, 5 reb