Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Seria porażek przerwana, Cavs leps od Magic

Do spotkania z Magic Cavaliers przystępowali po serii 3 porażek z rzędu. Sytuacja w tabeli Konferencji Wschodniej zaczęła robić się nieciekawa, bowiem dystans do podopiecznych Tyronna Lue zmniejszyli Washington Wizards i Boston Celtics.

Dla obu ekip było to 3 bezpośrednie starcie w tym sezonie. Poprzednie dwie rywalizacji padły łupem Wine & Gold. Tym razem również nie zapowiadało się na niespodziankę.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Florydy, którzy od samego początku prowadzili i mimo drobnych problemów w około 5 minucie gry, to oni pierwszą kwartę zakończyli na prowadzeniu.

W drugiej częśći gry sprawy w swoje ręcę wziął LeBron James, który raz za razem notował asysty oraz punktował. W końcowym rozrachunku LbJ zdobył 24 oczka, 12 zbiórek i 13 asyst, co dało mu 9-tę Triple-Double w tym sezonie. Trzykrotnemu MVP finałów pomagali również Channing Frye (ważne trafienia zza łuku), a także Tristan Thompson, który rzucał na skuteczności 70%. Po dwóch ćwiartkach Kawalerzyści prowadzili 59:51.

Na początku drugiej połowy Magic zmniejszyli stratę do zaledwie 3 punktów. Czas wzięty przez Tyronna Lue nie wpłynął znacząco na gre jego podopiecznych, bowiem gospodarze doprowadzili do remisu. Punkty Kyriego Irvinga i Tristana Thompsona okazały się kluczowe w ponowym wychodzeniu na prowadzenie, którego Wine & Gold nie oddali już do końcowej syreny, zaliczając tym samym 43-cie zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Kolejne spotkanie Cavs rozegrają już dzisiejszej nocy. Rywalem obecnych Mistrzów NBA będzie Houston Rockets.

LeBron James: 24 pts, 13 reb, 13 ast
Tristan Thompson: 14 pts, 13 reb
Iman Shumpert: 15 pts
Kyrie Irving: 22 pts, 8 reb, 7 ast