Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Kyle Korver przechodzi do historii, a Cavs pokonują Pacers!

W ostatnim spotkaniu przed przerwą na All-Star Weekend osłabieni brakiem Kevina Love‘a Cleveland Cavaliers wygrali we własnej hali z Indiana Pacers 113-104. Rywali z Dywizji Centralnej pognębił ponownie drugi najmłodszy stażem Kawalerzysta – Kyle Korver.

Pozyskany przed kilkoma tygodniami z Atlanta Hawks zawodnik zdobył 22 punkty, ponownie prezentując kapitalną postawę zza łuku – tym razem sześć celnych rzutów na osiem prób. Trafiona „trójka” w drugiej kwarcie pozwoliła Korverowi dołączyć do elitarnego grona zawodników NBA, którzy w swojej karierze przynajmniej 2000 celnie rzucali za trzy punkty. Rezerwowy Cavs jest siódmym koszykarzem w historii, który tego dokonał. Z każdym meczem Korver coraz lepiej dopasowuje się do stylu gry drużyny i daje jej naprawdę dużo. Jego postawa zdecydowanie może być jednym z kluczy do sukcesu w Playoffs. A historyczna trójka wyglądała tak…

Do zwycięstwa Wine & Gold poprowadzili również LeBron James (31 pkt, 4 asysty, 5 zbiórek), Kyrie Irving (26 pkt, 7 asyst) oraz Tristan Thompson (po 12 punktów i zbiórek). W drużynie goście wyróżnił się Glenn Robinson III, który zapisał na swoim koncie 19 oczek i 6 zbiórek.

Teraz czeka nas przerwa na Weekend Gwiazd. Cavaliers wrócą do gry w nocy z 23 na 24 lutego, a ich rywalem w Quicken Loans Arena będą New York Knicks z Carmelo Anthonym w składzie, który zastąpił Kevina Love’a wśród rezerwowych Wschodu na All-Star Game.