Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Cavs lepsi od Thunder

Pomimo kilku momentów słabości w ostatnich tygodniach Cavs wracają na właściwe tory. Tym razem wyższość obrońców tytułu NBA uznać musiała ekipa Oklahoma City Thunder, która przed spotkaniem plasowała się na 6. pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.

Na przełomie całego spotkania zarówno jednym, jak i drugim brakowało skuteczności. Gospodarze trafili 44,6% swoich rzutów, przy jedynie 37% gości, którzy oddali aż 100 rzutów.

W pierwszej kwarcie to Thunder utrzymywali się dłużej na prowadzeniu. Gospodarze nie pozwolili jednak gościom na odkoczenie z wynikiem, co zwiększyło ich szanse na odrobienie tej drobnej straty. Na prowadzenie wyszli już w drugiej części gry. W dużej mierze przyczyniła się do tego słaba postawa lidera Thunder - Russella Westbrooka, który na początku meczu był 1/7 z gry (w tym 0/6 zza łuku). Na przerwę Cavs schodzili z 13-punktowym prowadzeniem (58:45).

Druga połowa to już festiwal jednej drużyny. Nie można było odmówić Oklahomie woli i ducha walki. W połowie ostatniej ćwiartki goście zmniejszyli nawet stratę do 7 oczek, lecz Cavs kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia, wygrywając ostatecznie 107:91.

Najlepiej punktującym graczem Cavaliers był Kyrie Irving. Zanotował on 29 punktów, a także dołożył do tego 10 asyst. Double-double zaliczyli również LeBron James (25 punktów, 14 zbiórek) oraz Tristan Thompson (19 punktów, 12 zbiórek).

Do najlepszych tego spotkania dopisać nie mogą Kevin Love oraz Kyle Korver. Ten pierwszy zdobył jedynie 1 punkt (0/4 z gry), z kolei nowy nabytek Cavs zanotował 3 oczka i był 1/6 zza łuku.

Kolejne spotkanie Wine & Gold rozegrają w nocy z poniedziałku (30.01) na wtorek (31.01), a ich rywalem będzie Dallas Mavericks (16-30), które na przełomie ostatnich 10 gier triumfowało pięciokrotnie.