Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Niespodziewana porażka z Pelicans

Kyrie Irving ze 49 zdobytymi punktami, LeBron James z triple-double (26 pkt, 12 asyst, 10 zbiórek) i Kevin Love z kolejnym double-double (22 pkt i 16 zbiórek). Dodajmy do tego jeszcze brak największej gwiazdy New Orleans Pelicans – Anthony’ego Davisa. To wszystko sprawia, że generalnie moglibyśmy nie sprawdzać wyniku meczu. Albo z ciekawości zobaczyć rozmiary zwycięstwa Cleveland Cavaliers. Nic z tych rzeczy... Kawalerzyści nieoczekiwanie ulegli w Luizjanie „Pelikanom” 122-124.

Rozmiary porażki mogły być jeszcze większe, ponieważ do przerwy gospodarze prowadzili różnicą aż dwudziestu punktów (70-50). U miejscowych świetnie funkcjonował duet Terrence JonesJrue Holiday, którzy zdobyli wspólnie 69 punktów w całym spotkaniu. Dołożmy do tego dość słabą obronę mistrzów NBA i mamy receptę na niespodziewaną przegraną – piąta w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Cavs coraz bardziej przekonują się, że ich mecze wyjazdowe są jednocześnie wielką sprawą dla ich oponentów i ci robią wszystko, aby dopasować się do zasady „bij mistrza”. W sezonie zasadniczym nie jest to jeszcze tak wielkim problemem, ale w Playoffs trzeba się będzie wznieść na wyżyny, aby zwyciężyć w obcych halach, które z pewnością będą wypełnione nieprzychylnie nastawionymi do Cavaliers kibicami.

Następne trzy mecze Wine & Gold rozegrają w Quicken Loans Arena, a ich pierwszymi rywalami będą Sacramento Kings. Spotkanie w nocy ze środy na czwartek o 1:00 czasu polskiego.

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mat

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Login lub Rejestracja

Logowanie

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj