Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Spurs lepsi od Cavs

Po zaciętym meczu zwieńczonym dogrywką Cleveland Cavaliers uległo na własnym parkiecie ekipie San Antonio Spurs 115:118. Tym samym obrońcy tytułu mistrzowskiego zaliczyli czwartą porażkę na przełomie ostatnich sześciu gier.

Początek spotkania to minimalna przewaga Kawalerzystów. Głównie dzięki trafieniom zza łuku gospodarze wyszli na 11 punktowe prowadzenie. Z minuty na minutę Ostrogi zmniejszały jednak stratę. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 58:57 dla Cavs, co zwiastowało ekscytującą drugą połówkę.

Po powrocie na parkiet żadna ekipa nie potrafiła utrzymać prowadzenia przez dłuższy czas, aż do rozpoczęcia czwartej kwarty. Spurs wypracowali sobie 9 punktową przewagę na kilka minut przed końcową syreną. W ich szeregi wkradła się jednak nieskuteczność, co pozwoliło Kawalerzystom na odrobienie strat. Wynik na 30 sekund przed końcem trafieniem zza łuku wyrównał LeBron James (107:107). Gospodarze mieli jeszcze szansę na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, lecz wspomniany wcześniej LBJ chybił za 3.

W dogrywce Cavs byli nieskuteczni, wskutek czego Spurs ponownie wyszli na 3 punktowe prowadzenie. Na niespełna minutę przed końcem Wine & Gold źle rozegrali akcję rozrysowaną przez Tyronna Lue i piłka padła łupem gości. Była to jednocześnie 7 strata LeBrona tego wieczoru. Na 13 sekund przed syreną świetną postawą w defensywie popisał się James, doprowadzając do rzutu sędziowskiego. Po walce w powietrzu piłka kierowała się w kierunku linii bocznej, a uratować ją chciał Kevin Love. Silny skrzydłowy Cavs nieumyślnie podał piłkę w kierunku Kawhi Leonarda, który zdobył łatwe 2 punkty i przekreślił szanse gospodarzy na zwycięstwo.

Small Foward gości - Kawhi Leonard, zanotował swój rekord, jeśli chodzi o zdobycz punktową w pojedynczym spotkaniu (41 pkt). Dodatkowo był to jego szósty z rzędu mecz, z minimum 30 oczkami na koncie.

Kawalerzyści pozostają na szczycie tabeli Konferencji Wschodniej, a najbliższą szansę na rehabilitację będą mieli w nocy z poniedziałku (23.01) na wtorek (24.01), kiedy to zmierzą się z New Orleans Pelicans.

LeBron James: 29 pts, 6 reb, 7 ast, 2 stl
Kevin Love: 13 pts, 11 reb
Kyrie Irving: 29 pts, 9 ast
Tristan Thompson: 14 pts, 12 reb