Cleveland Cavaliers Polska CavsPL

A+ A A-

Kay Felder dołącza do Cavs!

GM Cavs David Griffin dość nieoczekiwanie ogłosił, że w draftowy wieczór Cleveland Cavaliers dokonali jednak transakcji i kupili od Atlanta Hawks prawa do nr. 54 w Drafcie 2016, z którym wybrano Kaya Feldera z Oakland. W drugą stronę powędrowała gotówka - 2.4 mln dolarów. Zwolennikiem ściągnięcia Feldera był podobno LeBron James.

Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Kaya Feldera w rodzinie Cavs - powiedział Griffin. Kay jest dynamicznym rozgrywającym i, co najważniejsze, jest takim typem zawodnika i konkurenta, jakiego potrzebowaliśmy w szatni Cavaliers.

Młody obrońca Oakland w zeszłym sezonie notował średnio 24.4 punkty, 4.3 zbiórki, 9.3 asyst oraz 2.0 przechwyty w 35 rozegranych spotkaniach. Średnia zdobycz punktowa Feldera pozwoliła mu na bycie lepszym w tym aspekcie od Bena Simmonsa, Brandona Ingrama oraz Krisa Dunna! Jeśli o skuteczność procentową, to i te liczby potrafią zrobić wrażenie: 44% z gry, 36% zza łuku oraz 85% z linii rzutów wolnych.

Statystyki punktów i asyst pozwoliły umieścić Feldera (jako jedynego w kraju) w piątkach najlepszych zawodników w danym elemencie gry (czwarte miejsce w punktach, pierwsze miejsce w asystach) w minionych rozgrywkach. Stał się on również piątym w ostatnich dwudziestu latach w Division I graczem, który notował średnio ponad 23 punkty i 6 asyst w jednym sezonie.

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Mat

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Login lub Rejestracja

Logowanie

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj